Biologinės įvairovės ir medaus kokybės moksliniai tyrimai

Ar jūsų aplinka yra saugi jums ir gamtos apdulkintojams?

Biologinės įvairovės indeksas

Bitės –  aplinkos bioindikatorius

Bitės yra neparastai jautrios aplinkos pokyčiams, temperatūros svyravimams, ar užterštumo lygiui, todėl bičių medunešių kolonijos yra puikus aplinkos biologinis indikatorius. Rinkdamos nektarą, žiedadulkes, bitės renka informaciją, kurioje užšifruota avilio aplinkos biologinės įvairovės indeksas.

Biologinės įvairovės indeksas nurodo kiek skirtingų gyvūnų ir augalų rūšių gyvuoja tam tikroje teritorijoje. Bičių vykdomas apdulkinimas gerina žaliųjų plotų kokybę, kas sukuria daugiau buveinių kitiems organizmams. Taip bičių veikla prisideda prie bioįvairovės indekso didinimo miesto aplinkoje.

Įmonėms, kurioms rūpi prisidėti prie darnaus miesto vystymo ar savo socialinės ir aplinkos atsakomybės politikos tobulinimo, bičių globa kartu su bioįvairovės indekso tyrimu gali būti puikus būdas iliustruoti gerąsias praktikas tiksliais tyrimų rezultatais. 

Bioįvairove besirūpinančios įmonės pritraukia vis daugiau užsienio investuotojų ir visuomenės pasitikėjimo. 

moksliniai tyrimai
medaus tyriai parodo biologinę įvairovę ir aplinkos užterštumą su miesto bitininkyste tinka esg ir sdg strategijai urbanbee.lt

Kaip veikia medaus moksliniai tyrimai?​

1. Įkurdiname avilius su bičių globos programa

Kartu su aviliais įkurdiname draugiškas Bukfasto veislės bites, kurios yra plačiai pasaulyje žinomos dėl savo ramaus ir taikaus būdo.

2. Imame mėginius iš avilio

Pateikus užklausą, imame mėginius iš Jūsų avilių. Į mėginius įeina medus ir žiedadulkės. Sandarioje pakuotėje siunčiame mėginius į laboratoriją Prancūzijoje.

3. Akredituota laboratorija Prancuzijoje atlieka tyrimus

Laboratorijoje atsiųsti mėginiai yra ištiriami. Matavimai parodo medaus drėgmės kiekį, pH lygį, elektros srove tikrinami skirtingi mineralai ir fermentai, ieškoma pesticidų ir sunkiųjų metalų nuosėdų.

4. Siūlome sprendimus atsižvelgus į rezultatus

Gautais medaus tyrimo rezultatais pasidaliname su užsakovu. Pagal rezultatus, ieškome atitinkamų sprendimų būdų. Pavyzdžiui, radus sunkiųjų metalų, perkeliame avilius toliau nuo gatvės.

Sužinokite savo aplinkos bioįvairovės indeksą

Miesto medaus kokybės tyrimai

Atlikdami tyrimus užtikriname miesto medaus kokybę 

Nuo pat Urbanbee.lt veiklos pradžios kasmet atliekame miesto medaus tyrimus. Mėginiai yra siunčiami į laboratoriją Vokietijoje, kur atliekami tyrimai yra sertifikuojami. 

Šie tyrimai nurodo medaus kokybę, botaninę kilmę, rūgštingumą bei parodo ar meduje yra aptinkami sunkieji metalai (cinkas, manganas, švinas, kadmis, chromas, nikelis, varis, gyvsidabris).

Miesto medus yra visiškai saugus ir tinkamas naudoti. Dažnai miesto aplinkoje surinktas bičių medus yra sveikesnis už kaimo medų, nes yra aviliai yra apsaugoti nuo pesticidų taršos. 

 

medaus kokybės tyrimai miesto medus miesto bitininkystė urbanbee.lt

INSIGNIA-EU TYRIMAS

insignia tyrimas urbanbee.lt

INSIGNIA-EU tai pasaulinio lygio projektas, kuriame dalyvauja 11 organizacijų dešimtyje šalių. Projekto tikslas - pasitelkus bičių veiklos savybėmis, ištirti aplinkos taršą sukeliančias medžiagas: pesticidus, mikroplastiką, sunkiuosius metalus ir kitus oro teršalus. 

 

Urbanbee.lt dalyvauja INSIGNIA projekte ir atstovauja urbanistinę aplinką Lietuvoje, atlikdami tyrimus Kauno ir Vilniaus miesto aviliuose. Mūsų klientai kartu su bičių globa turi galimybę sudalyvauti projekte ir prisidėti prie piliečių mokslo (angl. citizen science) srities plėtros. 

Avilių stebėsena su inovatyvia Prohiver sistema

Mūsų kurta inovatyvi avilio stebėjimo sistema “Prohiver” parodo:

  • Avilio svorį
  • Drėgmę ir atmosferos slėgį
  • Vidaus ir lauko temperatūras
  • Avilio garso dažnius

Ši informacija suteikia duomenų, padedančių nuotoliniu būdu stebėti bičių šeimos veiklą. Rekomenduojame savo klientams įdiegti nuotolinę avilių stebėjimo sistemą, siekiant maksimaliai organizuoti ir skaitmeninti bitininkystės patirtį bei dalintis duomenimis su savo klientais nuotoliniu būdu. 

Surinkta informacija prisideda prie platesnių biologinės įvairovės ir bičių gerovės mokslinių tyrimų bei padeda sumažinti bičių ligų riziką. Inovacijos plėtra suteikia galimybę stebėti bičių gyvenseną ir prognozuoti medunešius bei medingųjų augalų žydėjimo sezoną.

Avilio instaliacija urbanbee.lt

Tapkite piliečių mokslo dalimi kartu su Urbanbee.lt

Shopping Basket