Dažnai užduodami klausimai

Dažnai užduodami klausimai

Taip. Bitės medunešės yra gamtos apdulkintojai ir tikri veganai, kurie savo prigimtimi nėra agresyvūs. Be to, mes naudojame specialiai išvesta ramią bičių veislę – Apis mellifera buckfast. Bukfasto bičių veislė yra taiki ir draugiška. Gerai prižiūrimos bitės netrukdo aplinkinių. Ypač būdamas ant stogų dėl savo skraidymo kelių kurie yra daug aukščiau nuo žmonių vaikščiojimo takų. 

Mūsų maistas, ekonomika ir visa ekosistema itin priklauso nuo bičių apdulkinimo darbo. Mažėjant bičių  šeimų populiacijai ir nykstant natūralioms  bičių buveinėms, yra labai svarbu, kad bites prižiūrėtų ir saugotų atsakingi bitininkai.

Kai bičių šeima spiečiasi, tai reiškia, kad avilio gyventojai smarkiai išaugo ir taip teko šeimai pasidalint. Tai iš tikrųjų tvirtos ir sveikos bičių šeimos ženklas! Mūsų bitininkai yra apmokyti užkirsti kelią spiečiui užtikrinant, kad bitės turėtų pakankamai vietos klestėti iki šio šeimos pasidalijimo. Retais atvejais, kai jūsų avilys spiečiasi, nepanikuokite! Tuo metu bitės yra pačioje paklusniausioje būsenoje. Paskambinkite mums ir mes atvyksime susemti spiečių.

Bičių įgėlimo alergija yra labai reta. Jei nerimaujate dėl kaimynų, bendradarbių, ar aplinkinių kurie yra alergiški, geriausia elgtis informuojant apie netoliese esančią bičių šeimą, kad jie galėtų laikytis saugaus atstumo. Bitės nėra linkusios pulti žmonių, nebent jaustų pavojų. Taip pat mes naudojame tik draugiškas bukfasto veislės bites kurios yra ramios ir taikios. 

Mes įkurdiname ir prižiūrime bičių šeimas jūsų valdoje ar ant jūsų pastato stogo. Mūsų ekspertai bitininkai stebi jūsų bičių šeimų sveikatą ir visus metus atlieka įvairias užduotis, kad padėtų joms klestėti. Kiekvieno apsilankymo metu mes taip pat užfiksuojame įvairius duomenis ir pateikiame savo darbų ataskaitas. Taip pat šie duomenys padeda mums geriau suprasti gamtos apdulkintojų sunkumus bei problemas. Sezono pabaigoje mes išsukame ir išfasuojame medų į unikalią mūsų tarą. Taip pat teikiame unikalias edukacijas ir seminarus bičių bei aplinkosaugos temomis.

Maždaug du kartus per mėnesį nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, priklausomai nuo oro sąlygų. Jei jūsų bitės yra sunerimusios ir joms reikia papildomos priežiūros, tada mes skiriame papildomus apsilankymus. Kiekvieną vizitą deriname iš anksto ir kas ketvirtį siunčiame suvestinę darbų ataskaitą.

Ne tiek, kiek galėtumėte pagalvoti! Avilys užima vos vieną kvadratinį metrą. Bitininkui reikia papildomai dar vietos aplinkui avilį, kad jis galėtų patogiai atlikti savo pareigas. Bendrai bičių šeimai reikia apie 2 kv. m. Bet kokiu atveju Urbanbee.lt komanda padės jums pasirinkti idealiausią vietą jūsų aviliui.

Paprastai mes pradedam savo sezoną balandžio mėnesį ir esame pasiruoše atvežti jums jūsų bičių šeimas. Įkurdinti bičių šeimas galima visą vasarą, tačiau po rugpjūčio mėnesio reiktų pasiderinti iš anksto. Visais atvejais, reiktų skirti bent tris savaites susitarti dėl bičių šeimų įkurdinimo.

Medaus kiekis svyruoja atsižvelgiant į daugelį veiksnių: bičių šeimos sveikatą, genetiką, orą, stresą sukeliančius veiksnius ir kt. Derlių renkame atsakingai, ir imame tik medaus perteklių. Visada paliekame medaus ir bitėms. Todėl visada garantuojame 15kg medaus iš jūsų bičių šeimos.

Susisiekite su mumis telefonu +37061331592 arba parašykite mums el.paštu info@urbanbee.lt

Shopping Basket