Jūsų partneris tvarioms miestų bendruomenėms

Miesto bitininkystė - tvaraus miesto ateitis

„Jeigu bitės išnyktų nuo pasaulio paviršiaus, žmonija išgyventų ne ilgiau nei ketverius metus” – Albertas Einšteinas

Mažėjant bičių populiacijoms, miestų parkai ir sodai neteko svarbiausio savo apdulkintojo. Miesto bitininkystė – populiarėjanti miesto gyventojų veikla, siekianti sugrąžinti bites į žmonių pasaulį ir prisidėti prie darnaus ir žalio miesto vystymo. Didžiuosiuose pasaulio miestuose aviliai jau keliami ant stogų, o Urbanbee.lt komanda – šios iniciatyvos pionieriai Lietuvoje.

Bičių aviliai miestuose suteikia galimybę gyventojams iš arčiau susipažinti su šiomis ypatingomis aplinkos mokslininkėmis ir atrasti ryšį su gamta iš naujo. Bendravimas su bitėmis teigiamai veikia žmogaus savijautą bei suteikia galimybę stiprinti savo bendruomenę. Bičių globojimas savo aplinkoje ne tik padeda siekti socialinės ir aplinkosauginės gerovės tikslų ar gerina miesto biologinės įvairovės rodiklius, bet ir leidžia miesto gyventojams auginti sąmoningumą, produktyvumą ir tvarų požiūrį į miesto aplinką.

Baltic sustainability awards ambassador urbanbee.lt Paulius Chockevicius

Tvarumo Ambasadorius 2023

Urbanbee.lt įkūrėjas ir direktorius Paulius Chockevičius buvo išrinktas tvarumo ambasadoriumi Baltic Sustainability Awards 2023.

Kaip mes įgyvendiname jūsų tvarumo sprendimus?

avilys_urbanbeelt

1. Įrengiame naujus, ekologiškus, rankų darbo avilius.

Mūsų aviliai pagaminti iš natūralaus medžio masyvo, kas užtikrina puikias bičių gyvenimo sąlygas. Kartu su aviliais įkurdiname draugiškas Bukfasto veislės bites, kurios yra plačiai pasaulyje žinomos dėl savo ramaus ir taikaus būdo.

bite_urbanbeelt

2. Užtikriname nuolatinę ir profesionalią bičių priežiūrą.

Pilnai atsakome už bičių šeimos sveikatą ir teikiame darbų ataskaitas savo klientams. Taip pat yra galimybė gauti išmanius avilio duomenis kaip svorį, temperatūrą ir net garsą.

medaus_saukstas_urbanbeelt

3. Išsukame ir supakuojame Jūsų šviežią medų.

Kada aviliai prisipildo medaus, visus korius profesionaliai išsukame ir medų išpilstome savo bityno bazėje. Jūsų pareiga – pasikviesti į svečius bičiulius ar kaimynus paragauti šviežio ir kvapnaus medaus.

edukacijos_seminarai_urbanbeelt

4. Organizuojame unikalias edukacijas ir seminarus.

Medžių sodinimas ar atliekų rinkimas nebesulaukia didelio susidomėjimo. Globodami bites Jūs turėsite galimybę prisiliesti prie bičių darbo iš arti. Bičiulystė – pats geriausias komandos formavimo būdas.

5. Stiprinkite aplinkos ir socialinės atsakomybės ESG strategiją ir pateikite rodiklius.

Apdulkindamos augalus, bitės teigiamai prisideda prie aplinkos žalinimo, kas mažina klimato krizės padarinius. Įmonės, globojančios bites, teigiamai prisideda prie aplinkos ir tai įrodo skaičiais tvarumo ataskaitose.

6. Dalyvaujame tyrimuose ir prisidedame prie pasaulio mokslininkų bendruomenės

Bitės kaip mažosios mokslininkės renka informaciją, kuri parodo aplinkos oro kokybę ir biologinės įvairovės lygį. Globodami bites, prisidedate prie pasaulinio lygio INSIGNIA projekto ir aplinką tiriančių mokslininkų bendruomenės.

Mūsų komanda

Paulius Chockevičius

Urbanbee.lt ĮKŪRĖJAS iR TVARUMO AMBASADORIUS 2023

Paulius yra patyręs bitininkas, nuo vaikystės puoselėjantis glaudų ryšį su gamta ir didelę laiko dalį skyręs bitėms. Nuolat plečia savo žinias seminaruose ir atlikinėdamas praktiką tiek Lietuvoje, tiek profesionalių bitininkų aplinkoje užsienyje. Paulius įgijo neįkainojamą patirtį sudalyvavęs didžiausiame Jungtinės Karalystės Karalienės remiamame miesto bitininkystės ūkyje. Praktiką gilino ir vėliau –  vasaros sezono metu lankėsi ir sėmėsi žinių iš 15 skirtingų bitininkų Lietuvoje. Dabar Paulus vis dar glaudžiai bendradarbiauja su 5-erius metus gyvuojančia miesto bitininkystės įmone Varšuvoje. Baigęs finansų ir buhalterijos bakalauro laipsnį Anglijoje ir dirbęs investiciniuose fonduose, Paulius puikiai panaudoja finansinį išsilavinimą ir profesionalią patirtį kurdamas tvarų verslą.

Elvinas Stipinas

Pardavimų vadybininkas

Meda Bagdonaitė

Komunikacijos ir tvaraus vystymo specialistė

Tomas Bočys

Vyr. miesto bitininkas

Pilypas Savickas

Miesto bitininkas

Kipras Malinauskas

Miesto bitininkas

Priimkite bites į savo aplinką

Pasiekite tvarumo tikslus ir padidinkite biologinę įvairovę savo aplinkoje kartu su Urbanbee.lt

Pirkinių krepšelis