Tvarūs sprendimai su
miesto bitininkyste

Kodėl įmonėms aktualu tobulinti savo ESG politiką?

ESG (angl. Environmental, Social & Governance) – tai trys pagrindiniai rodikliai rodantys įmonės veiklos poveikį aplinkai, klientams ir bendruomenėms. Tai nepakeičiamas įrankis rinkoje judančioje tvarumo ir ekologijos linkme.

Vis daugiau investuotojų, rinkdamiesi, kur nukreipti investicijas, atsižvelgia ne tik į įmonės veiklą, bet ir vertina ją pagal ESG kriterijus. 

Iki šiol ESG kriterijai veikė kaip rekomendacinės gairės, kurios nebuvo privalomos. Tačiau nuo 2024 metų Europos Sąjunga griežtina ESG reikalavimus ir įmonės privalės pateikti savo ESG ataskaitas metų gale šalia įprastų finansinių ataskaitų. 

Ryžtas įsipareigoti ilgalaikiams pokyčiams signalizuoja įmonės gebėjimą prisitaikyti prie kintančių sąlygų ir vadovybės galimybes valdyti potencialią riziką.

Kaip bičių globa padeda tobulinti įmonės socialinės atsakomybės ESG politiką?

bitės mieste prisideda prie miesto gamtos plotų ir kokybės didinimo, geresnės kokybės žaluma didina biologinę įvairovę ir apsaugo miestus nuo perkaitimo, svarbu esg ataskaitose urbanbee.lt

Miesto klimatas

Rinkdamos nektarą bitės apdulkina augalus ir taip gerina augmenijos kokybę. Žalesni miestų plotai sugeria daugiau anglies dioksido, gerina oro kokybę bei mažina miestų perkaitimo riziką.

skaičiai esg urbanbee.lt

Realūs skaičiai ataskaitoje

Bitės suteikia galimybę ESG ataskaitose dalintis tiksliais duomenimis ir skaičiais (medaus kiekis, bičių skaičius ir jų apskriejama teritorija, biologinės įvairovės indeksas) - tikslūs skaičiai parodo skaidrumą ir užtikrintumą.

darbuotojų gerovė esg urbanbee.lt bendruomenė tvarus sprendimas

Darbuotojų gerovė

Bendravimas su bitėmis mažina stresą, didina darbuotojų produktyvumą ir sąmoningumą; aviliai ir bitės suteikia edukacines galimybes, padeda miestų gyventojams prisiliesti prie gamtos, ugdo jaunąją kartą.

ESG ikona miesto bitininkyste, urban beekeeping urbanbee.lt

Tvarus įsipareigojimas

Bičių globa įrodo įmonės įsipareigojimą tvariam vystymui ir prisitaikymą prie kintančios aplinkos, kas pritraukia investuotojų ir visuomenės pasitikėjimą.

biologinė įvairovė esg urbanbee.lt

Biologinė įvairovė

Bitės prisideda prie ekosistemų biologinės įvairovės, palengvindamos augalų dauginimąsi. Ši įvairovė yra svarbi tvirtai ekosistemai, kuri gali prisitaikyti prie aplinkos pokyčių ir palaikyti įvairių kitų organizmų populiaciją.

moksliniai tyrimai, medus tiriamas, saugus miesto medus, miesto bitininkystė urban beekeeping urbnabee.lt

Kokybiniai tyrimai

Užtikriname miesto medaus kokybę, tirdami sudėtį, toksinus, sunkiuosius metalus ir botaninę kilmę. Pagal tyrimų rezultatus, ieškome atitinkamų sprendimų būdų.

Kas yra SDG?

SDG tai Tvaraus Vystymosi Tikslai (angl. Sustainable Development Goals). Tai 17 globalių tikslų rinkinys, kurį 2015 m. įtvirtino Jungtinės Tautos kaip dalį 2030 m. Tvaraus Vystymosi Plano. SDG yra skirti spręsti įvairias pasaulines problemas, įskaitant skurdą, nelygybę, klimato kaitą, aplinkos nykimą, taiką ir teisingumą.

Kiekvienas tikslas turi konkretų uždavinį, ir pagrindinė paskirtis yra sukurti tvarų ir teisingą pasaulį iki 2030 m. Šie tikslai yra tarpusavyje susiję ir pripažįsta poreikį integruoti sprendimus siekiant pasaulinio tvaraus vystymosi.

Valstybės, verslo įmonės, pilietinė visuomenė ir asmenys skatinami bendradarbiauti siekiant prisidėti prie šių tikslų įgyvendinimo ir sukurti tvarią ateitį visiems.

darnaus vystymo tikslai su miesto bitininkyste urbanbee.lt

Kaip bičių globa prisideda prie Darnaus Vystymo Tikslų

be bado darnaus vystymo tikslai sdg su miesto bitininkyste urbanbee.lt

Be bado

Bičių apdulkinti augalai yra aukštesnės kokybės. Apdulkinimas didina vaisių, daržovių ir sėklų maistingumą.

Gera sveikata ir gerovė

Bičių apdulkinti medžiai sugeria daugiau anglies dioksido ir filtruoja orą. Bendravimas su bitėmis mažina stresą ir didina produktyvumą.

tvarūs miestai ir bendruomenės darnaus vystymo tikslai su miesto bitininkyste urbanbee.lt

Darnūs miestai ir bendruomenės

Bičių aviliai mieste prisideda prie miesto ekosistemos išlaikymo ir natūralaus funkcionavimo.

atsakingas vartojimas ir produkcija darnaus vystymo tikslai su miesto bitininkyste urbanbee.lt

Atsakingas vartojimas ir gamyba

Bitininkystė suteikia galimybę pažinti natūralias medžiagas kai bičių vaškas ir pakartotinį vartojimą. Organizuojame tvarių žvakių ir maistinių drobelių dirbtuves.

Gyvybė Žemėje

Apdulkindamos augalus, bitės prisideda prie platesnės ekologinės nišos miestuose kūrimo. Daugiau nišų - daugiau buveinių augalams ir gyvūnams.

partnerystės siekiant tikslų darnaus vystymo tikslai su miesto bitininkyste urbanbee.lt

Partnerystės siekiant tikslų

Bitininkystė kviečia bendradarbiauti siekiant bendrų tikslų per komandos formavimo ar dirbtuvių užsiėmimus, kurių metų supažindiname su aplinkosaugos problemomis ir bėdomis.

Žali stogai ir žalios erdvės

vazonai su medingais augalais žalias stogas su miesto bitininkyste urbanbee.lt

Medingų augalų vazonai bitėms

Siūlome šalia bičių avilių įrengti savilaisčius rankų darbo vazonus, apsodintus medingaisiais augalais.

Žali stogai ir paklotės

Prisidėkite prie žalių pastatų revoliucijos, stogo dangą keisdami žalia paklote, kuri sugeria anglies dioksidą ir apsaugo pastatą nuo perkaitimo.

saulės elektrinių pajėgumo didinimas su medingais augalais su miesto bitininkyste urbanbee.lt

Saulės jėgainių našumo tobulinimas

Padidinkite saulės elektrinių našumą, apsodinus šienaujamą plotą daugiamečiais augalais, kurie padidina elektrinių našumą.

Biologinės įvairovės indeksas ir moksliniai tyrimai

Bitės –  biologinis aplinkos indikatorius

Bitės yra itin jautrios aplinkos pokyčiams, kaip oro tarša, augmenijos nykimas, ar temperatūros svyravimai. Bičių veikla leidžia įvertinti biologinės įvairovės indekso dydį ir ekosistemos funkcionavimo kokybę. Pernelyg užterštoje aplinkoje bičių populiacijos mažėja arba išvis nyksta, pavyzdžiui, vykstant intensyviai žemdirbystei. 

Taip pat, surinktame nektare akumuliuojasi aplinkoje nusėdusios medžiagos. Kokybiniai medaus tyrimai parodo botaninę kilmę ir augalų įvairovę, pesticidų ir kitų toksinų pėdsakus, ar potencialius bakterinius užkrėtimus, kurie indikuoja aplinkos užterštumą. 

medaus tyriai parodo biologinę įvairovę ir aplinkos užterštumą su miesto bitininkyste tinka esg ir sdg strategijai urbanbee.lt

Kaip veikia medaus moksliniai tyrimai?

1. Įkurdiname avilius su bičių globos programa

Kartu su aviliais įkurdiname draugiškas Bukfasto veislės bites, kurios yra plačiai pasaulyje žinomos dėl savo ramaus ir taikaus būdo.

2. Imame mėginius iš avilio

Pateikus užklausą, imame mėginius iš Jūsų avilių. Į mėginius įeina medus ir žiedadulkės. Sandarioje pakuotėje siunčiame mėginius į laboratoriją Prancūzijoje.

3. Akredituota laboratorija Prancuzijoje atlieka tyrimus

Laboratorijoje atsiųsti mėginiai yra ištiriami. Matavimai parodo medaus drėgmės kiekį, pH lygį, elektros srove tikrinami skirtingi mineralai ir fermentai, ieškoma pesticidų ir sunkiųjų metalų nuosėdų.

4. Siūlome sprendimus atsižvelgus į rezultatus

Gautais medaus tyrimo rezultatais pasidaliname su užsakovu. Pagal rezultatus, ieškome atitinkamų sprendimų būdų. Pavyzdžiui, radus sunkiųjų metalų, perkeliame avilius toliau nuo gatvės.

Pirkinių krepšelis