Praturtinkite savo aplinką bičių aviliais ir biologine įvairove

Suburkite savo bendruomenę su įkvepiančia ir tvaria miesto bičių iniciatyva

Bitės – svarbi ekosistemos dalis. Jos apdulkina 80% augalų rūšių, nuo kurių žmonija yra tiesiogiai priklausoma. Šiandien, bičių populiacijos nyksta, o miesto bitininkystė padeda išsaugoti bites, jas įsileidžiant į miesto aplinką.

Bitės aplinkoje teigiamai veikia žmogaus savijautą bei suteikia galimybę stiprinti savo bendruomenę. Bičių globojimas ne tik padeda siekti socialinės ir aplinkosaugos gerovės tikslų (ESG), bet ir padeda vystyti darnaus miesto viziją ar užsitikrinti žaliųjų sertifikatų (BREEAM, WELL, LEED) taškus.

Kasmet dėl perteklinio pesticidų naudojimo bičių populiacijos sumažėja 30%. Mūsų tikslas – skatinti miestų bendruomenių sąmoningumą ir imtis veiksmų išsaugoti bites! 

Miesto bitininkystės nauda

ESG ikona miesto bitininkyste, urban beekeeping urbanbee.lt

Socialinė ir aplinkosaugos atsakomybė

Stiprinkite vidinę socialinės ir aplinkosaugos atsakomybės politiką (CSR, ESG) ir pateikite realius skaičius ataskaitose.

bitės buria bendruomenes per miesto bitininkystę, urban beekeeping urbanbee.lt

Bendruomenių įsitraukimas

Burkite bendruomenę bei įtraukite savo darbuotojus, klientus ir partnerius į dialogą.

medus iš miesto bičių, miesto bitininkystė, urbanbee.lt

Miesto medus - originali dovana

Nustebinkite partnerius originalia bei natūralia verslo dovana - miesto bičių medumi!

Green company urban beekeeping urbanbee.lt

Tvarumo revoliucija

Įsitraukite į tvarumo evoliuciją ir pritraukite teigiamą žiniasklaidos dėmesį.

sustainable development goals per miesto bitininkystę urban beekeeping urbanbee.lt

Darnus vystymas

Prisidėkite prie globalių darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo (Sustainable Development Goals).

moksliniai tyrimai, medus tiriamas, saugus miesto medus, miesto bitininkystė urban beekeeping urbnabee.lt

Moksliniai tyrimai

Bitės yra natūralus aplinkos bioindikatorius. Įkurdinkite bites ir prisidėkite prie mokslinių tyrimų.

Ką mes siūlome?

Trano paketas

Rankų darbo ekologiški medžio masyvo aviliai su jūsų logotipu

Taikios ir draugiškos bičių šeimos

Nuolatinė bičių šeimų priežiūra

Pilnas medaus paruošimas

Saugumo instrukcijos prie avilių

Civilinės atsakomybės draudimas ir profesionalų ekspertizė

Komunikacijos konsultacija

Bitės darbininkės paketas

Rankų darbo ekologiški medžio masyvo aviliai su jūsų logotipu

Taikios ir draugiškos bičių šeimos

Nuolatinė bičių šeimų priežiūra

Pilnas medaus paruošimas

Saugumo instrukcijos prie avilių

Civilinės atsakomybės draudimas ir profesionalų ekspertizė

Komunikacijos konsultacija

Seminaras apie bites ir jų svarbą

Edukacija prie avilių

Avilių progreso ataskaitos

Unikali avilių fotosesija su dronu

Bičių motinėlės paketas

Rankų darbo ekologiški medžio masyvo aviliai su jūsų logotipu

Taikios ir draugiškos bičių šeimos

Nuolatinė bičių šeimų priežiūra

Pilnas medaus paruošimas

Saugumo instrukcijos prie avilių

Civilinės atsakomybės draudimas ir profesionalų ekspertizė

Komunikacijos konsultacija

Seminaras apie bites ir jų svarbą

Edukacija prie avilių

Avilių progreso ataskaitos

Unikali avilių fotosesija su dronu

Medaus kokybės ir aplinkos bioįvairovės tyrimai

ESG konsultacija bičių tema

"Prohiver" avilio stebėjimo sistem​a

Aplinkos apželdinimas bitėms draugiškais augalais

"Džiugu, kad yra tokių žmonių kaip Paulius (ir jo komanda), kurie išmano tai, ką daro ir tuo mėgaujasi – pasakojimai, argumentai, paaiškinimai ir pavyzdžiai puikiai išsklaidė visas stereotipines „kas jeigu“ baimes ir abejones, tad gana greitai „įsivaikinome“ keletą šeimų ir miesto bitininkų padedami vis dar su jomis gyvename. Iš tiesų net džiaugiamės, kad bent nedidele dalimi prisidedame prie bičių išsaugojimo"
Urbanbee.lt partneris Eastnine
Giedrė Žūkaitė-Jefimovienė
Client Experience Officer

Startuokite su tvaria miesto bitininkystės iniciatyva per 4 paprastus žingsnius

1.

Rezervuokite vizitą su mūsų bitininku, kuris įvertins Jūsų galimybes įkurdinti bites ant pastato stogo (ar aplinkoje) bei atsakys į visus klausimus.

2

Mūsų miesto bitininkai įkurdins ir prižiūrės Jūsų avilius bei medingus augalus. Užtikrinsime, jog bitės būtų sveikos ir laimingos.

3

Užsisakykite komandos formavimo veiklas bei edukacijas ir burkite sąmoningą bendruomenę.

4

Skleiskite žinią apie savo bičių iniciatyvą dalindamiesi firminiu medumi nuo savo pastato stogo!

Miesto bitininkai įvertins lokaciją, kuri būtų tinkamiausia bitėms ir saugiausia aplinkiniams. Nors bitės yra itin taikios, mes visada atkreipiame dėmesį į saugumą. Rinkdami lokaciją pasirūpinsime, kad tiek aplinkiniai gyventojai, tiek bitės jaustųsi patogiai, o bitininkas galėtų sėkmingai jomis pasirūpinti.

Rezervuokite vizitą su miesto bitininku ir startuokite su tvaria miesto bičių iniciatyva

Dažnai užduodami klausimai

Taip. Bitės medunešės yra gamtos apdulkintojai ir tikri veganai, kurie savo prigimtimi nėra agresyvūs. Be to, mes naudojame specialiai išvesta ramią bičių veislę – Apis mellifera buckfast. Bukfasto bičių veislė yra taiki ir draugiška. Gerai prižiūrimos bitės netrukdo aplinkinių. Ypač būdamas ant stogų dėl savo skraidymo kelių kurie yra daug aukščiau nuo žmonių vaikščiojimo takų. 

Mūsų maistas, ekonomika ir visa ekosistema itin priklauso nuo bičių apdulkinimo darbo. Mažėjant bičių  šeimų populiacijai ir nykstant natūralioms  bičių buveinėms, yra labai svarbu, kad bites prižiūrėtų ir saugotų atsakingi bitininkai.

Kai bičių šeima spiečiasi, tai reiškia, kad avilio gyventojai smarkiai išaugo ir taip teko šeimai pasidalint. Tai iš tikrųjų tvirtos ir sveikos bičių šeimos ženklas! Mūsų bitininkai yra apmokyti užkirsti kelią spiečiui užtikrinant, kad bitės turėtų pakankamai vietos klestėti iki šio šeimos pasidalijimo. Retais atvejais, kai jūsų avilys spiečiasi, nepanikuokite! Tuo metu bitės yra pačioje paklusniausioje būsenoje. Paskambinkite mums ir mes atvyksime susemti spiečių.

Bičių įgėlimo alergija yra labai reta. Jei nerimaujate dėl kaimynų, bendradarbių, ar aplinkinių kurie yra alergiški, geriausia elgtis informuojant apie netoliese esančią bičių šeimą, kad jie galėtų laikytis saugaus atstumo. Bitės nėra linkusios pulti žmonių, nebent jaustų pavojų. Taip pat mes naudojame tik draugiškas bukfasto veislės bites kurios yra ramios ir taikios. 

Mes įkurdiname ir prižiūrime bičių šeimas jūsų valdoje ar ant jūsų pastato stogo. Mūsų ekspertai bitininkai stebi jūsų bičių šeimų sveikatą ir visus metus atlieka įvairias užduotis, kad padėtų joms klestėti. Kiekvieno apsilankymo metu mes taip pat užfiksuojame įvairius duomenis ir pateikiame savo darbų ataskaitas. Taip pat šie duomenys padeda mums geriau suprasti gamtos apdulkintojų sunkumus bei problemas. Sezono pabaigoje mes išsukame ir išfasuojame medų į unikalią mūsų tarą. Taip pat teikiame unikalias edukacijas ir seminarus bičių bei aplinkosaugos temomis.

Maždaug du kartus per mėnesį nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, priklausomai nuo oro sąlygų. Jei jūsų bitės yra sunerimusios ir joms reikia papildomos priežiūros, tada mes skiriame papildomus apsilankymus. Kiekvieną vizitą deriname iš anksto ir kas ketvirtį siunčiame suvestinę darbų ataskaitą.

Ne tiek, kiek galėtumėte pagalvoti! Avilys užima vos vieną kvadratinį metrą. Bitininkui reikia papildomai dar vietos aplinkui avilį, kad jis galėtų patogiai atlikti savo pareigas. Bendrai bičių šeimai reikia apie 2 kv. m. Bet kokiu atveju Urbanbee.lt komanda padės jums pasirinkti idealiausią vietą jūsų aviliui.

Paprastai mes pradedam savo sezoną balandžio mėnesį ir esame pasiruoše atvežti jums jūsų bičių šeimas. Įkurdinti bičių šeimas galima visą vasarą, tačiau po rugpjūčio mėnesio reiktų pasiderinti iš anksto. Visais atvejais, reiktų skirti bent tris savaites susitarti dėl bičių šeimų įkurdinimo.

Medaus kiekis svyruoja atsižvelgiant į daugelį veiksnių: bičių šeimos sveikatą, genetiką, orą, stresą sukeliančius veiksnius ir kt. Derlių renkame atsakingai, ir imame tik medaus perteklių. Visada paliekame medaus ir bitėms. Todėl visada garantuojame 15kg medaus iš jūsų bičių šeimos.

Susisiekite su mumis telefonu +37061331592 arba parašykite mums el.paštu info@urbanbee.lt

Pirkinių krepšelis