„Tvarumo ambasadoriaus nominacija parodo lyderystės ir pasitikėjimo poziciją visuomenėje. Labai vertiname šį mums suteiktą įpareigojimą” – Paulius Chockevičius, Lietuvos Tvarumo Ambasadorius 2023.
Nuo naujos idėjos iki pripažinimo apdovanojimo. Kada Urbanbee.lt įkūrėjui Pauliui užgimė idėja pristatyti bitininkystę miesto gyventojams, prieštaringų balsų jūra nuvilnijo po visas medijas ir bitininkų bendruomenes. Praėjus keleriems metams, pilniems mitų apie bites miestuose griovimo bei gyventojų įtraukimo į bitininkystės veiklą, požiūris į šią ambiciją pasikeitė į priešingą pusę – į pripažinimo pusę!
Nominacija ir patekimas į finalą
Anksčiau šiais metais, Urbanbee.lt įkūrėjas Paulius Chockevičius buvo nominuotas kaip Tvarumo Ambasadorius Baltic Sustainability forume, ir pateko į finalą kartu su kitais Lietuvos tvarumo arenoje pasižymėjusiais finalistais – Rugile Matusevičiute ir prof. Jurgiu Kazimieru Staniškiu.
Baltic Sustainability Awards tai kasmet vykstanti Baltijos šalių konferencija, kurioje dalyvauja daugiau nei 600 įmonių vadovų, įkūrėjų, lyderių ir tvarumo ekspertų, kurie pristato savo įgyvendinamas tvarumo strategijas, kuria naujas galimybes ir ryšius bei skatina inovacijas, prisidedančias prie Lietuvos, Latvijos ir Estijos darnaus vystymo. Labiausiai pasižymėjusios įmonės ir iniciatyvos nominuotas įvairiose kategorijose: klimato inovacijos, žiedinė ekonomika, energijos technologijos, socialinės iniciatyvos, miestų plėtra bei tvarumo ambasadorius.
Tvarumo ambasadoriumi nominuoti visuomenės veikėjai įkvepia kitus būti tvaresniais, skatina sąmoningumą, pasisako už tvarią politiką ir rodantys pavyzdį.
Paulius pateko į finalą dėl savo nuopelnų vardan nykstančių bičių išsaugojimo ir biologinės įvairovės didinimo miestuose žbei edukacinės bitininkystės veiklos. Šios iniciatyvos padeda atkurti miestų gyventojų ryšį su gamta, skatina sąmoningumą bei jungia bendruomenes, o žalesni plotai miestuose natūraliai apsaugo nuo miestų perkaitinimo (angl. urban heat island effect).
Konferencija kaip bičių avilys
Konferencijoje dalyvavo atstovai iš įvairiausių verslų ir organizacijų. Nors ne visi verslai galėtų būti pavadinti tvarumo lyderiais, svarbu neišskirti “blogiečių” ir “geriečių” ir pradėti dialogą su visais žaidėjais. Pasiekti tikslų galimą tik bendradarbiaujant ir ieškant kompromisų, alternatyvų ir bendrų projektų. Yra kuom pasidžiaugti – vis daugiau įmonių Baltijos šalyse siekia keisti savo verslo modelius ir ieškoti tvaresnių sprendimų.
Diena buvo pilna seminarų, diskusijų ir sėkmingų pažinčių, o jos gale nekantriai laukta tvarumo apdovanojimų ceremonija. Kiekviena kandidatūra buvo kruopščiai įvertina komisijos, kurią sudarė 52 verslo atstovai ir tvarumo specialistai, remiantis “EY Baltic” kurtu vertinimo metodu.
Kaip miesto bitininkai tapo Lietuvos Tvarumo Ambasadoriais
Bitininkai laikė sukryžiavę pirštus ir, atėjus lemiamai akimirkai, pelnė komisijos ir balsavusių simpatijas ir Tvarumo ambasadoriaus apdovanojimą. Urbanbee.lt įkūrėjas Paulius Chockevičius buvo įvertintas už nuopelnus populiarinant bitininkystės ir biologinės įvairovės svarbą Baltijos šalių miestuose. Pasak Pauliaus šis įvertinimas “parodo lyderystės ir pasitikėjimo poziciją visuomenėje bei rodo, jog mūsų indėlis į miestų bioįvairovės didinimą, vykdant miesto bitininkystę, tampa standartu, buria bendruomenes veiksmui, tokiu būdu kuriant tvarią aplinką mūsų ateities kartoms”.
Tai didelis pasiekimas visai Urbanbee.lt komandai, kurios veikla dažnai susilaukdavo priešiškų nuomonių. Nuo pat įmonės įkūrimo pradžios, bitininkystės idėja miestuose visuomenei pasirodė nesuderinama su urbanizuota aplinka. Vis dėlto, miestų bitininkystės mitų griovimas ilgainiui pradėjo išsklaidyti abejones, o šiais metais apdovanojimų ceremonijoje miestų bitininkystė laimėjo kaip tvarumo iniciatyva.
Šis įvertinimas tik dar stipriau pagilina pradinį užsidegimą ir įsipareigojimą prisidėti prie darnios miestų plėtros, bendruomenių įtraukimo bei bičių išsaugojimo!
Urbanbee.lt komanda dėkoja visiems balsavusiems ir palaikiusiems šioje kelionėje!