Bičių globa tvariems pastatams

Kaip bičių aviliai padeda įgauti BREEAM tvaraus pastato sertifikatą?

Bičių globa padėjo populiariam Vilniaus traukos objektui tapti tvariu pastatu. Fabijoniškių mikrorajone įsikūręs prekybos centras „BIG Vilnius“  įvertintas tarptautiniu „Breeam In-Use“ sertifikatu. Prekybos centras ant pastato stogo globoja bites, efektyviai naudoja energiją bei įrengė vandens taupymo sistemas, visai tai leido centrui išsiskirti ir rodyti pavyzdį tvarumo sferoje. 

Pasaulyje pripažintu „BREEAM“ (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) pastatų tvarumo sertifikatu vertinami nauji ir jau eksploatuojami pastatai. Sertifikatas  patvirtina, jog  pastatas gali atitikti aukštus aplinkosaugos bei tvarumo standartus.

„Prekybos centre kuriame patogią ir kokybišką aplinką nuomininkams bei pirkėjams, todėl ilgaamžiai, tvarūs, į žmogų supančios aplinkos kokybę ir jo sveikatą orientuoti sprendimai – vieni svarbiausių mūsų veiklos prioritetų.“
Gintautė Radušienė
PC „BIG Vilnius“ valdytoja
Urbanbee.lt aviliai ant PC "BIG Vilnius" stogo
Bitės apdulkina vietinės aplinkos augaliją ir prisideda prie bioįvairovės indekso didinimo

Bičių aviliai ir tvarumas

Kad prekybos centro valdytojams svarbus ne tik pastato tvarumas, bet ir aplinka, kurioje dirba, parodo prieš metus priimtas sprendimas ant prekybos centro „BIG Vilnius“ stogo apgyvendinti bites.

Bičių globa tiesiogiai prisideda prie biologinės įvairovės ir apdulkintojų išsaugojimo, kas yra kertinis sveikos ekosistemos pamatas – sveika ir žalia ekosistema pati reguliuoja anglies dioksido perteklių bei filtruoja kitus teršalus.

BREEAM sertifikavimo sistema suteikia 10 kreditų už vietinės bioįvairovės didinimą bei apdulkintojų išsaugojimo iniciatyvas. BREEAM sertifikavimas padeda pastatų valdytojams, investuotojams, savininkams ir naudotojams sumažinti eksploatacines išlaidas ir pagerinti egzistuojančio pastato aplinkosaugines charakteristikas.

 

"Bitės, gyvenančios mieste, prisideda prie bioįvairovės didinimo, o jas ant savo pastatų stogų įsileidžiantys verslai aplink save suburia tvarią ir sąmoningą bendruomenę. Ant prekybos centro pastato stogo įkurdintuose aviliuose surinktas medus dovanojamas nuomininkams ir partneriams."
Paulius Chockevičius
Urbanbee.lt direktoris ir įkūrėjas
Bitės gali gyventi ir miestuose; nuotraukoje avilio koriai pilni bičių darbininkių

Bičių aviliai gali atsirasti ir ant jūsų pastato stogo jau šį sezoną. Nelaukite ir priglauskite nykstančius apdulkintojus bei įsitvirtinkite pastatų valdybos rinkoje kaip tvarumo lyderis, įrodydami tai BREEAM tvarumo sertifikatu. Daugiau informacijos kaip miesto bitininkystė prie darnaus miesto vystymosi bei padeda verslams siekti tvarumo politikos tikslų rasite čia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pirkinių krepšelis